Dijital Oyun Tasarımı

DİJİTAL OYUN TASARIMI

Küresel ölçekte hızlı bir büyüme göstermekte olan dijital oyun sektörü, yazılım geliştirme ağırlıklı görünmekle birlikte esasen bir eğlence medyası/mecrası olma niteliği ile görsel-işitsel içerik üretilmesini gerektirmektedir. Türkiye, bölge ve yakın coğrafyaların ülke nüfuslarının büyüklüğü, genç nüfus dinamizmi açısından değerlendirildiğinde, sektörün giderek artan üretim talebini karşılamak için dijital oyun tasarımcılarına olan ihtiyaç her geçen gün artmaktadır.

ARUCAD, bu programla dijital yerlilik olarak nitelendirilen ve dijital teknolojinin içine doğmuş nesli odağına almış ve bu neslin gelecekteki toplumsal konumunu da öngörerek bu alana eğilmiştir. Dijital Oyun Tasarımı programı, temelinde iletişim biliminin bulunduğu, tasarım ve sanat alanlarıyla zenginleştirilen bir eğitim alanı olmayı gerektirmesi bakımından ARUCAD’ın üniversite profili ve misyonuyla da desteklenmektedir. Bölüm öğrencileri, dijital toplum düzeninde önemli bir üretim ve tüketim ekosistemi olarak kabul edilen yaratıcı endüstriler kapsamında en hızlı yükseliş gösteren dijital oyun tasarımını tüm bileşenleriyle öğrenebilecekleri, yoğun uygulama içeren bir eğitimle mezun olacaklardır.

Bölüm mezunları dijital oyun sektöründe, alanlarında uzman bireylerin oluşturduğu oyun geliştirme ekipleri içinde yaratıcı ve yönetici pozisyonlarda kariyer yapabileceklerdir. Bu alanda oyun yazılımcısı, hikâye tasarımcısı, sanat yönetmeni, grafik tasarımcı, arayüz ve efekt sanatçısı, ses ve görüntü uzmanı, içerik planlayıcı, karakter sanatçısı ve senarist olarak çalışabileceklerdir.

KISACA
  • Eğitim Dili İngilizce
  • Eğitim Süresi 4 YIL
  • Zorunlu Hazırlık Programı VAR
  • Puan Türü SÖZ

 

Burs Olanakları 2020-2021 Eğitim Yılı
Kontenjan Yıllık Eğitim Ücreti Yıllık Kayıt Ücreti Toplam Yıllık Ücret
%100 Burslu 20 3.400₺ 3.400₺
%90 Burslu 15 3.900₺ 3.400₺ 7.495₺
%75 Burslu 15 10.240₺ 3.400₺ 13.640₺
%50 Burslu 20.475₺ 3.400₺ 23.875₺

*Toplam Yıllık Ücretler’e %5 KDV dahildir.

Akademik Kadrolar Akademik Kadrolar