Laboratuvarlar

Mac Lab Mac Lab

Diğer platformlara olan entegrasyon yatkınlığı ile ön plana çıkan Mac Lab’de dijital tasarım uygulamalarının tüm gereksinimlerini karşılayacak en son teknolojilerle donatılmış 54 adet Mac bilgisayar bulunmaktadır. En düşük konfigürasyonda bile kullanıldığında diğer işletim sistemlerinde sorun yaratmayan render alt yapısına sahip Mac Lab’de ARUCAD öğrencileri gereksinim duydukları programlarla profesyonel olarak çalışabilme olanağına sahiptirler.

Adobe Photoshop, AutoCAD, 3D Max programlarını uygulamalı olarak kullanabiliyor olmak, teknoloji çağında kariyerinizde yapabileceklerinizin ötesine geçmenizi sağlayacaktır

PC Lab PC Lab

Workstation alt yapısı ile normal bilgisayarlardan farklı olarak, daha yüksek performans ve donanıma sahip olan PC Lab’lerimizde ARUCAD öğrencileri güçlü ve güncel Windows bilgisayarların yanı sıra bilgisayar grafikleri, düzenleme, tasarım ve 3D programlarıyla ilgili tüm gerekli yazılımları da sunmaktadır.

Öğrenciler araştırmalarını yürütmek veya ödevlerini yapmak için PC Lab’ı kullanma konusunda serbesttirler.

Fab Lab Fab Lab

Fabrikasyon ya da üretim laboratuvarı olarak da isimlendirilen FAB Lab kişisel fabrikanız gibi de kullanılabilen bir atölye alanıdır. Arkın Yaratıcı Sanatlar ve Tasarım Üniversitesi’nde (ARUCAD) kurulan Fab Lab, Kıbrıs adasında açılan ilk resmi Fab Lab olarak tescil edilmiştir. Bu unvanın yaratıcılık, yenilikçilik, buluş ve girişimcilik alanlarında bir teknik prototiplendirme platformu olarak Fab Lab’ımızı ileriye taşımamıza yardımcı olacağına inanıyoruz. Bir Fab Lab olarak tescil edilmek, 78’den fazla ülkeye yayılmış her yaştan tasarımcılar, yapımcılar, sanatçılar, bilim adamları, mühendisler, eğitimciler, öğrenciler, amatörler ve profesyonellerden oluşan küresel bir camiaya katılmak anlamına geliyor. Bu camia aynı zamanda hem onlarca ülkeye yayılmış bir eğitim ağı hem de yeni nesil üretim ve kişisel imalat alanlarında yaptığı çalışmalarla imalatı dijitalleştirmek için emek veren bir araştırma tesisidir. Tesislerimiz CNC frezeleme ve şekillendirme, 3D baskı, Lazer Kesim, 3D Tarama, Vinil Kesim, Sanal ve Artırılmış Gerçeklik gibi alanlarda hizmet verebilecek şekilde tasarlandı.