Innovation Hub

INNOVATİON HUB INNOVATİON HUB

Tasarım ve İş Danışmanlığı Hizmetleri
Arkın Innovation Hub, 2018 yılında ödüllü İtalyan tasarımcı Tobia Repossi direktörlüğünde Kuzey Kıbrıs’ta kuruldu. Arkın Yaratıcı Sanatlar ve Tasarım Üniversitesi’ne (ARUCAD) bağlı olarak, iletişim, sanat ve tasarım alanında uluslararası arenada firmalara ve üniversitelere danışmanlık hizmetleri sunan bir yenilik merkezidir.

Arkın Innovation Hub, alanında profesyonel, yaratıcı, sonuç odaklı ve hızlı çözümleri olan güçlü ekibi ile ürün tasarımı, iç mekân tasarımı ve ambalaj tasarımı konularında firmalara hizmet vermektedir.

Design and Business Consultancy Services
The Arkin Innovation Hub, founded in Northern Cyprus in 2018 under the direction of award-winning Italian designer Tobia Repossi, is affiliated with the Arkin University of Creative Arts and Design (ARUCAD). It is an innovation centre providing consultancy services to companies and universities.

The Arkin Innovation Hub’s powerful team, provides quick, professional, creative and results-oriented solutions in all the fields we operate in. We greatly desire to get to know your brand or company and to support you in product design, interior design and packaging design.