Uluslararası Denklikler

Uluslararası Denklikler Uluslararası Denklikler

DENKLİKLER

Türkiye Cumhuriyeti Yüksek Öğretim Kurulu Yüksek Öğretim Denetleme ve Akreditasyon Kurulu
https://www.yok.gov.tr http://yodak.gov.ct.tr/

İŞ BİRLİKLER

Manchester Metropolitan Üniversitesi UK ENIC
https://www.mmu.ac.uk https://www.enic.org.uk/
Mediterranean and Middle East University Network Agreement International Association of Universities and Colleges of Art, Design and Media
https://www.cumulusassociation.org/

ARUCAD ile Manchester Metropolitan Üniversitesi’ne bağlı Manchester School of Art (MSoA) arasında, ARUCAD Sanat Fakültesi öğrencilerine çifte diploma olanağı sağlayan, iş birliği protokolü imzalandı.

Birleşik Krallık’taki Üniversiteler Rehberi 2020’ye göre, İngiliz üniversiteleri arasında en iyi ilk 10 sıralamasında yer alan ve İngiltere’nin en eski ikinci Sanat ve Tasarım Okulu olan Manchester Metropolitan Üniversitesi’ne bağlı Manchester School of Art (MSoA) ile gerçekleştirilen iş birliği anlaşması ile Arkın Yaratıcı Sanatlar ve Tasarım Üniversitesi (ARUCAD) Sanat Fakültesi öğrencilerine, sanat alanında eşsiz bir eğitim ve deneyim yanında çifte diploma avantajı da sunacak.

ARUCAD ve MSoA arasında gerçekleştirilen iş birliği anlaşması, 3+1 eğitim alma olanağını kapsamaktadır.

Gerçekleştirilen iş birliği sayesinde, ilk 3 senesini ARUCAD’da tamamlayan öğrencilerin son yılını, Manchester’ın merkezinde bir yerleşkeye sahip, BBC, Manchester Uluslararası Sanat Festivali, farklı sanat dernekleri ve galeriler gibi çok çeşitli okul dışı organizasyonlarla, öğrencilerine geniş bir sanat eğitimi ve deneyimi avantajı sunan Manchester Metropolitan Üniversitesi’ne bağlı Manchester School of Art (MSoA)‘da tamamlama imkânına sahip olacak. ARUCAD Sanat Fakültesi öğrencileri, her iki üniversiteden mezun olarak, her iki üniversitenin diplomasına sahip olabilecekleri önemli bir avantaj da elde edecek.

İş birliği çerçevesinde son yılını MSoA’da tamamlayan öğrencilerimiz ayrıca diplomalarını, Machester’da gerçekleştirilecek mezuniyet törenine katılarak alma hakkına da sahip olacaklardır.

Bu programın amacı, öğrencilerin güzel sanatlar ve tasarım alanlarında evrensel yaklaşımları içeren kapsamlı bir çalışma anlayışını benimseyerek deneysel çalışmalar yapmaları ve seçtikleri kariyer alanında kendi yaratıcı beceri ve bilgilerini geliştirme olanağını sağlamaktır.

MSoA dünya standartlarında ödül almış tesislerinde öğrencilerin disiplinlerarası çalışmalar yapabilecekleri, yaratıcılığı öne çıkaran eşsiz bir tasarım ortamı sağlamaktadır. Öğrenciler; sanatçı, tasarımcı, sanat tarihçisi, teorisyen ve küratör alanlarından gelen uzman eğitmen kadrosuyla öğrenci merkezli bir yaklaşım anlayışı ile yakından çalışmaktadır.